Hokejový útočník Tomáš Urban si povedenými výkony získává nejen pozornost fanoušků

Litoměřický hokejista Tomáš Urban se nedá v žádném zápase přehlédnout. Před nedávnem oslavil své 19. narozeniny. S hokejem je spojený od svých pěti let, kdy poprvé vstoupil na ledovou plochu na Kladně.

DSC00290 1


V mládežnických kategoriích nastupoval za Rytíře Kladno. Sezonu 2018 odehrál v zámořské South Florida Hockey Academy a po návratu do Čech zažil debut v seniorské Chance lize v dresu Sokolova. V listopadu 2019 byl zvolen mládežníkem měsíce, je to ocenění, o které stojí rozhodně každý mladý hráč. V roce 2019 byl nepřehlédnutelný v kanadském bodování turnaje o Pohár DHL (nejvyšší juniorská soutěž) patřil mezi nejlepší hráče ročníků 2002. Ve 29 utkáních nasbíral 32 bodů za 18 gólů a 14 asistencí, což mu vyneslo 13. místo v celkovém pořadí. Jeho největším vzorem je Martin Procházka, Sidney Crosby a také Ondřej Palát. Sezona 2020/2021 je spojena s HC Stadion Litoměřice. Jako jeden z mála mladých hráčů se aktivně věnuje neziskovému sektoru. V loňském roce se zasloužil o vznik zapsaného spolku URBY 2020, který chce například pomáhat studujícím sportovcům, ale i těm, kteří s aktivní kariérou skončili.

DSC00269 01 2
Jak vypadá tvůj trénink? Kolik hodin denně věnuješ tréninku?
Každý den máme týmovou posilovnu asi tak 45 minut a než nastoupíme na led máme ještě hodinu tréninku s celým týmem. Pak je volný led a kdo chce, tak může zůstat a pracovat na tom, co chce zdokonalit. Já vždycky zůstávám ještě 30 až 45 minut. Každý den odpoledne je led určen mladým hráčům, takže se téměř každý den také přidávám, a navíc ještě chodím cvičit do posilovny.
To je vcelku náročný den a každý by to asi nezvládl, někteří by ani neobětovali tolik času, ale to musí také pěkně vysílit… Jak se tedy staráš o své tělo?
Například máme k dispozici fyzioterapeuta. Já sám mám ještě na pokoji regenerační a relaxační pistole a také speciální gely a mastičky.
Jak funguje vztah mezi staršími a mladými hráči, jaké jsou tvé zkušenosti?
Tak nevím, jak to funguje u jiných hráčů, ale já si určitě nemůžu stěžovat, myslím že je to jako fajn.

E3116439 C531 41D4 837D B4028F9FF1D5 2
Jsi pověrčivý? Máš nějaký předzápasový rituál?
Ano jsem a mám, a to je bohužel nechci říct a nechal bych si to pro sebe.
Jak Ti covidová doba změnila život, zasáhla nějak do tvých priorit?
Já upřímně ani nevím asi určitě zasáhla do mých priorit, sám nevím, kde budu příští rok. Uvidím, co se vyvine, jaké budou nabídky
Momentálně působíš v litoměřickém klubu, kde tam bydlíš?
Všichni mladí hráči i někteří starší, kteří chtějí, jsme na ubytovně přímo na zimáku. Máme tady zajištěné večeře snídaně a svačinu. Je to super.
Už jsme se ptali na tvůj trénink, ale popiš nám, jaký je tvůj typický den v Litoměřicích?
Tak já vstanu někdy okolo 7:30, jdu na snídani potom se vydám do kabiny, převlíknu se do posilovny, potom od 10 máme hodinu na ledě, já zůstávám déle a procvičuji většinou nějaké dovednosti. Po ledě máme oběd, pak většinou dělám něco do školy a potom chodím navíc ještě na led a opět dělám dovednosti, co potřebuju nebo s trenérem, když si řekneme nějaký věci, ve který bych se mohl zlepšovat. Chodím většinou střílet a do posilovny, ještě navíc cvičit a pak už je večeře a spánek, a ještě taky škola, když je potřeba něco dodělat.

C9F1BF4F D18B 40EC 89A1 C174FD7C442B
Jak v této nelehké době zvládáš školní povinnosti?
Tak já určitě zvládám je hodně těžce není to vůbec pro mě jednoduché, když hodně trénuji, musím se hodně nutit do školy, ale ještě to zvládám.
Jaké máš plány do budoucna?
Ani nevím, jaký mám plány, nevím, jak se situace vyvine, odkud přijdou nabídky. Uvidí se, kde bych mohl hrát.
Kdo ti v těchto plánech pomáhá?
Tak asi nejvíc mi v těchhle těch plánech bude pomáhat agentura gee David hamal asi rodiče, hlavně agent a agentura

DSC07445 2

Co Tě v poslední době nejvíce potěšilo?
Tak asi v nejbližší době mě hodně potěšil národní tým, že jsem byl nominovaný do reprezentace (pozn. redakce: ročník 2020) a asi výkony, které nyní předvádím v Litoměřicích.
Chtěl bys něco vzkázat fanouškům?
Tak asi, aby měli stále rádi hokej, ať překonají tuhle složitou dobu ve zdraví.

 

 

Zdroj, foto: Tomáš Urban

13. duben 2021
Dnes má svátek Aleš

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek