Stezka korunami stromů Krkonoše Výjimečná setkání v lese

 Stezka korunami stromů Krkonoše

Vzhledem k současné situaci se však může v průběhu roku měnit, o tom vás však budeme vždy informovat.

 

Víte, že na Stezku korunami stromů Krkonoše můžete vyrazit i v případě, že jste ji již dříve navštívili? V průběhu celého roku jsou pro návštěvníky připraveny speciální akce. Na začátku května můžete ochutnat jak česká, tak i zahraniční vína na Vinné Stezce. Koncem května se chystá druhý ročník charitativního výběhu na Stezku. V letošním roce nebude chybět ani Den dětí s maskoty Emilem a Emilkou, kteří vás provedou zábavných programem pro děti. Na léto si Stezka připravila hudební program v podobě série minikoncertů v nádherném prostředí s dechberoucím výhledem do korun stromů. Důležitou letní událostí budou i Narozeniny Stezky, které proběhnou 4. července. Tím to však nekončí, na podzim se můžete těšit na Den s Krakonošem, během kterého se vám budou věnovat zaměstnanci Krkonošského národního parku. A v prosinci vás čeká tradiční Čertovská Stezka s čerty, andělem i Mikulášem.

 


-    24.5. Ford Run Up – II. Ročník charitativního výběhu na Stezku
-    1.6. Den dětí s Emilem a Emilkou – zábavný program pro děti s překvapením
-    4.7. Narozeniny Stezky – Oslava tříletého výročí otevření Stezky, bohatý doprovodný program
-    Červenec–srpen – Hudební léto na Stezce – série minikoncertů v nádherném prostředí s dechberoucím výhledem
-    28.9. Den s Krakonošem – Krakonoše na Stezce, prezentace správy KRNAP
-    6.12. Čertovská Stezka – horda strašidelných čertů, sladká odměna od Mikuláše


Stezka korunami stromů Krkonoše
Za první rok své existence se s více jak 330 tisíci návštěvníky zařadila mezi nejnavštěvovanější atrakce severních a východních Čech. Její oblíbenost se projevila i v podobě absolutního vítězství v soutěži DestinaCZe 2018 o nejoblíbenější atrakci v České republice pořádanou agenturou CzechTourism. Stezka je unikátní svou podzemní jeskyní s edukační expozicí o půdě a během procházky návštěvníci vystoupají z podzemí až do výšky téměř 43 metrů, navíc je bezbariérová po celé své délce. Stezka korunami stromů Krkonoše získala v roce 2018 cenu Stavba roku Královéhradeckého kraje. Více informací naleznete na facebookovém profilu nebo webových stránkách.

Vydejte se na cestu, která vás povede od kořenů stromů až k jejich korunám. Stezka korunami stromů Krkonoše je výjimečná architektonická stavba ze dřeva, která se nachází v srdci majestátných lesů Krkonošského národního parku a umožňuje svým návštěvníkům vidět les z jiné perspektivy. Proniknout můžete do tajů lesního života a poznávat stromy, rostliny i živočichy, které nenajdete nikde jinde.


Na rozdíl od běžného výletu do lesa vám Stezka korunami stromů Krkonoše ukáže les z jiné perspektivy. Trasa v celkové délce 1 511 metrů, která vás zavede ke korunám stromů začíná u jejich kořenů. Naprosto jedinečná podzemní expozice vás seznámí s půdou, neviditelnou součástí lesa. Každý návštěvník se na informačních tabulích dozví o tom, co vlastně půda je a jak se pozná, že je půda živá. Od půdy a kořenů začnete stoupat po bezbariérové cestě, na které vás čekají nové a zajímavé věci a zážitky. Obklopeni 80tiletými stromy – smrky, jedlemi i buky – se budete dívat do jejich korun tak, jako byste byli ptáci a letěli mezi nimi. Na celé Stezce je na zábradlí 40 skleněných cedulek s kukátky, a právě pohledem skrze ně se dozvíte zajímavosti o lese kolem vás. Víte například, kde skončilo všechno dřevo z krkonošských lesů nebo proč je u nás tak málo jedlí?


Kromě kukátkových cedulek jsou pro vás připraveny tři vyhlídky do lesa, kde se dozvíte, co je to „pěkný“ a „nepěkný“ les. Napovědět vám můžeme informací, že se jedná o les, který si poradí s kůrovcovou kalamitou nebo silným větrem. V „pěkném“ lese v nadmořské výšce kolem 780 metrů, ve které je krkonošská Stezka, uvidíte především stromy a rostliny. Dozvíte se ale i o houbách a zvířatech, která zde žijí.


Pro ty, kdo vyhledávají aktivní odpočinek a dobrodružství, je připravena celá řada zábavných prvků. Během vaší cesty po Stezce se můžete zastavit ve třech herních zákoutích. Nejen děti, ale i dospělí si mohou vyzkoušet, jaký je to pocit pohybovat se ve výšce 24 metrů a pod sebou mít zdánlivě nebezpečnou propast. Když vystoupáte na vrchol Stezky, do výšky 45 metrů, budete si moci vychutnat výhledy do korun stromů smíšeného krkonošského lesa. Cestu dolů si pak můžete zkrátit a urychlit tobogánem, jehož tubus o průměru jeden metr je dlouhý 80 metrů. Původně byl tobogán určen pro děti, ale hojně jej využívají všichni návštěvníci, včetně seniorů. Zatím nejstaršímu jezdci na tobogánu bylo úctyhodných 85 let. Za pěkného počasí letíte v tobogánu rychlostí 30 km/h, za špatného počasí tobogánem sjet možné není. Rychlost, kterou byste (podpořeni napršenou vodou) jeli, by mohla dosáhnout totiž až 80 km/h.


Samotnou Stezkou vše nekončí. Na konci vaší vycházky se můžete občerstvit v Restauraci V korunách. Každý den zde připravují jídla ze surovin od lokálních dodavatelů. S důrazem na čerstvost chystají kuchaři pokrmy vycházející ze specifik místní kuchyně a ze sezónních surovin dostupných dle ročního období. U kávy si můžete vychutnat andělský dort, který připravují speciálně pro Stezku.


Stezka korunami stromů Krkonoše
Za první rok své existence se s více jak 330 tisíci návštěvníky zařadila mezi nejnavštěvovanější atrakce severních a východních Čech. Její oblíbenost se projevila i v podobě absolutního vítězství v soutěži DestinaCZe 2018 o nejoblíbenější atrakci v České republice pořádanou agenturou CzechTourism. Stezka je unikátní svou podzemní jeskyní s edukační expozicí o půdě a během procházky návštěvníci vystoupají z podzemí až do výšky téměř 43 metrů, navíc je bezbariérová po celé své délce. V roce 2018 získala Stezka korunami stromů Krkonoše cenu Stavba roku Královéhradeckého kraje.  Více informací naleznete na facebookovém profilu nebo webových stránkách.

21. červen 2021
Dnes má svátek Alois

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek